Test IQ



Iloraz inteligencji rozwojowy[edytuj]
Prekursorem (choć nie twórcą) pojęcia ilorazu analiz był francuski psycholog Alfred Binet, który w 1905 roku wspólnie z lekarzem Teodorem Simonem wydał pierwszy test do pytania ogólnej sprawności intelektualnej (inteligencji) u niemowląt, znany pod nazwą Test Bineta-Simona. Test montował się zwykle z ćwiczeń umysłowych o nowym stopniu sztuk (w przeciwieństwie do wcześniejszych prób konstrukcji testów inteligencji, które powodowały głównie zajęcia na forma fizyczną lub marki antropometryczne). Po sprawdzeniu zbytnio ich korzyścią wystarczająco wysokiej siły dzieci, Binet ustalił stopień trudności konkretnych ćwiczeń i porangował je według wzrastającego stopnia trudności. Następnie określił zakresy rozwiązanych zadań, które zwykle osiągają dzieci w nietypowym wieku. W ostatni system było się możliwe ocenienie, czy konkretne dziecko posiada rozwiązać działania tego testu dostosowujące jego starzy bycia. W finału interpretacji owoców ostatniego egzaminu, Binet wprowadził pojęcie "wieku umysłowego". Największy stopień wiekowy, na jakim duże dziecko rozwiązywało pomyślnie zadania testowe, był wyznacznik jego wieku umysłowego. Jeżeli, na przykład, dziecko 4-letnie rozwiązało zadania testu odpowiadające wiekowi 5 lat, przedstawiało to, że jego wiek umysłowy ma właśnie 5 lat, jest to intelektualnie poszerzone o 1 rok też swój wiek bycia.

Z pojęciem wieku umysłowego tworzyły się jednak konkretne punkty. Taż taż różnica pomiędzy wiekiem umysłowym i wiekiem bycia posiada bowiem całkiem inne zadanie kliniczne u niemowląt w dalekim wieku. Na przykład, opóźnienie wieku umysłowego o 1 rok w kontakcie do wieku bycia u dziecka 2 letniego, jest wyjątkowe do opóźnienia wieku umysłowego jeszcze o 1 rok w układu do wieku bycia u dziecka 12-letniego.

W kontakcie spośród obecnym, w 1912 roku niemiecki psycholog William Stern zaproponował udoskonalenie koncepcji wieku umysłowego, poprzez zrelatywizowanie wartości wieku idealnego do wieku bycia. W działalności świadczyło to przewidzenie stosunku (czyli ilorazu) wieku umysłowego (ustalanego na treści przeprowadzenia testu inteligencji) do właściwego wieku bycia. W aktualny droga możliwe szło się wyeliminowanie niejednoznaczności uzależniającej się z użyciem jako znaku przeprowadzenia testu jedynie podstawowej różnicy między wiekiem umysłowym i wiekiem życia. Dodatkowo, Stern zaproponował przemnożenie uzyskanej wartości ilorazu przez 100, co zamierzało stanowienie praktyczne, ponieważ umożliwiło wyeliminowanie ułamków i pomogłoby dokonywanie obliczeń i prezentację wyniku testowego. Wynik badania testowego obliczony według zaproponowanej przez siebie formuły Stern nazwał ilorazem głowy (z niem. Intelligenz-Quotient – IQ). Ostatecznie zatem wzór idący na określenie wyniku testu inteligencji udawał się następująco:


Pozostałe profile Testu na inteligencje
https://twitter.com/IQTESTpl
https://www.plurk.com/TestIQpl
https://del.icio.us/testiq
https://www.diigo.com/user/testiq
https://www.facebook.com/Test-IQ-116448038872864/
https://www.linkedin.com/in/daniel-nowak-a99b73144/
https://plus.google.com/u/1/108095328995046229205
https://www.youtube.com/channel/UC9usUyJdIT2tSt86DDYZaOw



Komentarze

  1. Ja od siebie polecę także ten test IQ, który sprawdziłam już wielokrotnie. Moi znajomi również go polecają, bo składa się aż z 50 pytań i bada wiele płaszczyzn działania mózgu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Testy na inteligencje

Testy ravena